Obsah kurzu: Základy práce s tabletem

V naší škole budeme používat tablety s operačním systémem Android, tedy nemusíte si opatřovat vlastní zařízení, nicméně pokud ho již máte, klidně ho můžete vzít sebou a zkusíme se podívat i na Váš vlastní tablet. Jen se klidně přijďte zeptat.

Celý kurz je rozdělen do čtyř dvouhodinových bloků. V první lekci se podíváme na tablety obecně, základní nastavení tabletů, jejich připojení k internetu, práce s gesty, vysvětlíme základní pojmy spojené s tablety a naučíme se využívat fotoaparát.

Druhá lekce je zaměřená na další nastavení tabletu a pohybu aplikací po tabletu, na ploše, i v samotném nastavení, podíváme se i na práci s tabletem na internetu a ukážeme si základní práci s virtuální klávesnicí tabletu.

Třetí lekce je zaměřená na práci s aplikacemi, ukážeme si, jaké aplikace máme k dispozici, jak s aplikacemi pracovat a co je potřeba k jejich instalaci.

Poslední lekce se soustřeďuje na instalaci aplikací a jejich vyhledávání a práci tabletu s počítačem.

Z práce s tablety nemusíte mít strach. V každé výukové hodině si vždy zopakujeme, co jsme se již naučili a postupně budeme vědomosti prohlubovat.

Zpracovala Petra Vaňková, poslední aktualizace 6.9.2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *