Obsah kurzu: Pracujeme s tabletem

Ať už využíváme kterýkoliv operační systém a jakýkoliv tablet, narazíte na spoustu překážek při jeho efektivním používání. V naší škole budeme používat tablety s operačním systémem Android, tedy nemusíte si opatřovat vlastní zařízení, nicméně pokud ho již máte, klidně ho můžete vzít sebou a zkusíme se podívat i na Váš vlastní tablet. Jen se klidně přijďte zeptat.

Celý kurz je rozdělen do čtyř dvouhodinových bloků. V první lekci zopakujeme základní vlastnosti tabletů, jejich nastavení, připojení k internetu, práci s aplikacemi tak, abychom se všichni ujednotili na stávající úrovni a mohli pohodlně přecházet k dalším složitějším manipulacím s tabletem.

Druhá lekce je zaměřena na typologii aplikací, standardní aplikace a jejich využívání v běžném životě člověka. V následujících lekcích se zaměříme na možnosti práce s tabletem jakožto multimediálním zařízením. Budeme se orientovat na práci s fotografií, videem a komunikaci prostřednictvím dotykového zařízení. Ukážeme si co znamenají cloudové technologie a jak mohou pomoci v práci.

Z práce s tablety nemusíte mít strach. V každé výukové hodině si vždy zopakujeme, co jsme se již naučili a postupně budeme vědomosti prohlubovat.

Zpracovala P. Vaňková, poslední úprava 30. 3. 2016