Aplikace a Widgety

Tato stránka si neklade za cíl vyjmenovávat všechny aplikace nebo widgety, kterých je opravdu velmi mnoho a jsou umístěny v různých úložištích dle operačního systému tabletu, ale upozornit právě na, jenž by se Vám v běžném životě mohly hodit. Vzhledem k tomu, že ve výuce využíváme tablety s operačním systémem Android, i aplikace, které jsou níže zmíněné jsou pro stejný operační systém. Informace o všech těchto aplikacích můžete vyhledat na Google play.

Dále se můžete seznámit s:

  • aplikace pro městskou hromadnou dopravu
  • logické hry, čili udržování a rozvoj vlastního logického uvažování
  • počasí a čas
  • mapy
  • time managing

 Pokud často jezdíte městskou hromadnou dopravou v Praze, určitě oceníte aplikaci, která Vám ukáže spoje, včetně jejich návazností a nejen po Praze. Pokud v tabletu disponujete internetem, určitě oceníte webovou stránku Idos. Nicméně je možné si do tabletu pořídit i aplikaci, například Pubtran, nebo třeba Pražská MHD.

I přestože je tablet, či jiné mobilní zařízení, možné chápat jako pracovní nástroj, je možné jej využít i pro herní aktivity, ve smyslu udržování a rozvoje logického a strategického myšlení. Některé aplikace jsou schopné nahrazovat tištěnou papírovou podobu, např. sudoku nebo křížovky. V tomto ohledu další zajímavou hrou související s křížovkami může být např. PixWords. Pokud máte rádi čísla, může pro Vás být zajímavá hra 2048.

Mobilní zařízení, jak smart phony, tak tablety, podporují získávání informací, které konkrétně potřebujeme. Mezi takové patří zobrazování mapy, času, počasí aj.

Stránka se neustále upravuje, budou přibývat další aplikace a widgety.

Zpracovala Petra Vaňková, poslední aktualizace 26.5.2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *