Práce s tablety

Technologie se vyvíjejí velmi rychle, tak rychle, že je sami leckdy nedokážeme ani sledovat. Tablety a smartphony v současnosti hýbou světem technologií a to teprve v roce 2008 si nechala první společnost patentovat tablet. Za necelých 6 let se dostaly do popředí našeho zájmu a my ani nestačíme sledovat všechny typy tabletů, jejich funkce a možnosti.

Kurz práce s tablety si klade za cíl ukázat, že tablety nejsou složitá zařízení. Jejich ovládání je snadné a navíc se mnohdy nemusíte vůbec bát, že jejich software „rozbijete“, velmi snadno se totiž dají napravit pouhým restartováním zařízení. Největší obtíží na první „dotyk“ bývá strach, jestli tomu zařízení člověk „neublíží“. A přesně to se snaží naučit kurz s názvem Základy práce s tabletem. Poukazuje na základní vlastnosti tabletu, základy práce s operačním systémem, nastavení internetu a práce s internetem, stahování aplikací a práce s aplikacemi.

Ve školním roce 2015/2016 se kurz bude otevírat již v říjnu 2015. Tento kurz je určen pro úplné začátečníky, ale i ti, kdo již získali základní dovednosti v práci s tabletem se v letošním školním roce mohou těšit i na druhý kurz s názvemPracujeme s tabletem„. Nově připravený kurz se orientuje na efektivní práci s tabletem při komunikaci s okolím, multimédia a výběr aplikací dle své preference a potřeb. Oba kurzy probíhají po dobu 4 týdnů v dvouhodinových blocích.  Kurzy, jako v minulém roce, bude provázet P. Vaňková (email: vankova@lupacovka.cz, tel.: 777 47 86 57).

Dne 14. 10.  2015 začne kurz Základy práce s tabletem, který je určen úplným začátečníkům. Vítání jsou všichni ti, jenž si chtějí vyzkoušet práci s tablety. Dne 25. 11. 2015 započne nový kurz Pracujeme s tabletem. Hlásit se můžete prostřednictvím vrátnice na ZŠ Lupáčova, emailem na vankova@lupacovka.cz nebo telefonicky 777 47 86 57.

Zpracovala Mgr. Petra Vaňková, poslední úprava 16.9.2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *