Webové programy zdarma

Zdarma vytvořené prezentace prostřednictvím webových aplikací jsou minimálně stejně poutavé, jako ty vytvořené PowerPointu, za který však musíme zaplatit.

Prezi

https://prezi.com/

Před použitím online Prezi  nutno provést  jednoduchou registraci. Poté se můžete ihned v prostředí internetového prohlížeče pustit do práce . V této prezentaci můžeme různě formátovat texty, používat obrázky a videa z YouTube, rámečky a další tvary. K dispozici dostaneme 100 MB prostoru na prezentace, s možností prezentování bez připojení k internetu.

Photoeditor.cz

http://photoeditor.cz/cz/

Online Photo Editor umožňuje uživatelům upravovat svoje fotografie bez nutnosti stahování nebo vlastnění fotografického programu. Věškeré operace jsou prováděny v internetovém prohlížeči.
Photo Editor podporuje grafické formaty GIF, JPG a PNG. Obrázky mohou být načítány přímo z webové adresy nebo z lokálního disku.

Present.me

https://present.me/content/

Do této internetové aplikace lze nahrávat hotové prezentace nebo pdf dokumenty a pořídit k ním pomocí webové kamery komentář.

SlideRocket

http://www.sliderocket.com/

SlideRocket je taková internetovou obdoba PowerPointu, která se ovládá prostřednictvím webového prohlížeče. Má pro nás připraveno je mnoho grafických šablon prezentací, nástroje na vkládání a formátování textů, obrázků, videí či Flash animací. Vytvářet můžeme i formuláře, tabulky, grafy a mnoho dalšího dokumentárního obsahu prezentací.

Zoho show

https://www.zoho.com/docs/show.html

 

Zoho shov je přehledným nástrojem na tvorbu prezentací v prostředí internetového prohlížeče. Po bezplatné registraci máte k dispozici několik grafických šablon a nástroje na vkládání textů, obrázků, diagramů i další grafiky. Hotovou prezentaci pak můžete vystavit přímo na serveru nebo ji uložit ve formátech PowerPointu, HTML či PDF.

Comicscreator.cz

http://comicscreator.cz/

Comicscreator umožňuje vytvářet různé typy „ukecaných“ a mnohdy velmi „futuristických“ prezentací.