Vytváříme jednoduché animace

Any GIF Animator

http://anygif.org/ 

Tvorba GIF animací není vůbec nic složitého. Poslouží nám k tomu  tento nástroj, se kterým to zvládne i počítačový laik. Princip je jednoduchý, nahrajeme nějaké video nebo obrázky a z nich potom vytvoříte GIF animace. K vytouženému výsledku nám pomůže spousta nástrojů na úpravu těchto animací, kterými program disponuje. Podporována je většina dnes nejpoužívanějších video formátů, ze kterých můžete GIF vytvořit včetně DVD videa nebo dokonce YouTube videa. Aplikace si sama stáhne video z YouTube podle zadaného linku a my s ním potom můžete jednoduše pracovat. Po převedení na GIF se animace nahraje na server AnyGif a my  pak dostanete link k této GIF animaci. Ten už můžete snadno sdílet s rodinou nebo přáteli či kamarády.

FotoMorph

http://www.diphso.no/FotoMorph.html

FotoMorph nabízí výbornou variantu pro středně zkušené uživatele, kteří nevyhledávají přehnaně složité ani příliš jednoduché nástroje pro tvorbu animací. Je možné tvořit flashové bannery, animované sekvence, AVI, GIF a JPG obrázky. Funkce Morphing umožňuje vytvářet přechodový efekt pro více obrázků či fotek a výsledný efekt vypadá opravdu výborně. Některé transformační obrázky lze pojmout s určitou pointou a pobavit tím své známé a okolí. Většina pokročilých efektů je dostupných a lze si takto vytvářet i některé, které jste viděli v televizi či ve filmech. Pokud by přece jen nastal problém a nebudete si vědět rady, jak využít určité funkce, je tu propracovaný systém nápovědy, který vám vždy napoví.

Pivot Stickfigure Animator

https://eu.spring-files.com/

Nástroj pro animaci postavy Pokud máte chvíli času nebo se potřebujete zabavit, je Pivot Stickfigure Animator tím pravým. Umožňuje navrhnout a následně rozpohybovat postavičku, která je složena z tyček – klasický kreslený panáček . Složíte ho z částí a ty spojíte klouby. Program pak bude moci určit, jak a kde se může postavička ohnout. Jakmile máte postavu nachystané, program vám umožní nastavit animaci. Jednotlivé části – obrázky – uvidíte v horním menu. Obrázky lze upravovat, mazat a přesouvat. Pokud jste s výslednou animací spokojeni, lze ji uložit do formátu gif .

Photo Slideshow Maker Free

http://www.photo-flash-maker.com/

Photo Slideshow Maker Free nám umožní vytvářet flash prezentace z vašich fotografií. Tyto prezentace lze potom velmi snadno nahrát na web nebo sdílet. Díky jednoduchému ovládání zvládne tvorbu takovýchto prezentací i počítačový laik. Prezentace jsou ve formátu SWF nebo HTML. Prezentace je možné různě vylepšovat, jako např. přidat hudbu na pozadí, vložit text a popisky a spoustu dalších. Lze tak vytvořit jedinečnou prezentaci pro sebe nebo pro své blízké. Podporovány jsou nejpoužívanější formáty fotografií a hudebních souborů, takže do prezentace můžete přidat formáty JPG, TIFF, BMP, PNG, MP3, WMA, WAV a další. K dispozici je několik nástrojů na úpravu fotek a efekty pro úpravu prezentací. Použít lez také různé flash šablony.